Ківі, хурма, інжир, актинідія, адамове дерево, гранат, жимолость, бананове дерево, ірга, кампіс, клематис - про ці та багато інших рослин та дерев, які ростуть на подвір’ї біля дому, із захопленням нам розповів приватний підприємець, збаражанин Володимир Марценюк, який зараз успішно займається ландшафтним дизайном.
Здобувши вищу педагогічну освіту за біолого-геграфічним напрямком, працював науковим співробітником в Збаразькому державному історико-архітектурному заповіднику, пізніше - майстром житлово-комунального господарства в МКП Збараж. Втративши роботу, він звернувся у Збаразьку райфілію Тернопільського обласного центру зайнятості.
Молодий, енергійний чоловік завжди мріяв відкрити власну справу у сфері зеленого будівництва та ландшафту, адже уже давно захоплювався вирощуванням рідкісних плодових та декоративних рослин, кущів, дерев, ландшафним дизайном. Відтак, пропозицію кар’єрної радниці та фахівця з профнавчання райфілії ОЦЗ щодо можливості здобути улюблену професію в Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості він сприйняв відразу. До того ж навчання було за індивідуальною програмою, теорія - в онлайн-режимі, практика – у фахового майстра з Тернополя - ФОП Гавучак П.П.
Під час навчання Володимир дізнався про роботу із дикими та декоративними деревами, кущовими рослинами, квітами; про вирощування, підготовку, закладання та догляд за ними; роботу з грунтами; про планування різних ландшафтних площин; ази технічного креслення тощо. Отримавши свідоцтво державного зразка за фахом «Робітник зеленого будівництва», чоловік відкрив власну справу.
«Мені подобається моя робота! Радісно і приємно дивитися на доглянуті, гарно оформлені ландшафти прибудинкових територій приватних садиб, офісів та ще й з виконанням необхідної їх технічної підтримки з поливу, водовідведення, захисту тощо. Маю ще багато планів щодо вирощування районованих у нас рідкісних дерев, кущів, у тому числі й плодових. Частина з них зараз на стадії дослідження», - поділився враженнями та планами Володимир Марценюк.