Для підвищення конкурентоздатності безробітних на ринку праці та для забезпечення роботодавців кваліфікованими кадрами, фахівці обласної служби зайнятості Тернопільщини організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації.
У січні-липні 2018 року професійне навчання проходили більше тисячі безробітних краян, з них третина - молодь, 19 учасників АТО, 2 переселенця, 32 особи з інвалідністю, 378 осіб з числа молоді до 35 років. Завершили навчання 834 безробітних, з них 96,3% працевлаштовані. Про це повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.
З початку року за ваучерами навчається 32 жителі Тернопільщини, старші 45 років зі страховим стажем не менше 15 років, які мають професійно-технічну або вищу освіту. Вони проходять перепідготовку за професіями бджоляр, кухар, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій навантажувача, а також за спеціальностями «Медсестринство», «Автомобільний транспорт», «Харчові технології».
Все популярнішими стають центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де жителі Тернопільщини можуть навчатися за більш як 300-ма напрямками та професіями як стаціонарно, так і дистанційно (в режимі on-line). Це спеціалізовані заклади освіти європейського рівня для підготовки дорослого населення за професіями сфер будівництва, послуг, промисловості, ІТ-технологій, сільського господарства. Наприклад, у січні-липні ц.р. в Рівненському ЦПТО 14 безробітних краян здобували професії перукаря, кравця, вчилися практичному ВЕБ–дизайну, основам підприємництва; 6 осіб підтвердили результати неформального професійного навчання за професією кухар та отримали відповідні документи про кваліфікацію.
До слова, базою згаданих закладів освіти можуть скористатися і роботодавці для професійного навчання чи підвищення кваліфікації своїх працівників на платній основі.
Цьогоріч професійне навчання здійснювалось за 188 професіями та напрямами на базі різних закладів освіти та роботодавців, у т.ч. й безпосередньо на робочих місцях підприємств, установ та організацій. Було організовано стажування, підготовку та перепідготовку; за індивідуальними та груповими навчальними планами і програмами. Найбільший попит мали професії водія транспортних засобів, адміністратора, електрогазозварника, кухаря, продавця продовольчих і непродовольчих товарів, тракториста-машиніста с/г виробництва та ін.
Для швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва, трудового колективу та задоволення потреб роботодавців у висококваліфікованих кадрах проводилась робота з підвищення кваліфікації 962 безробітних шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях. Найбільш успішною була співпраця з сільськогосподарськими підприємствами регіону, роботодавцями сфери послуг, закладів торгівлі та громадського харчування.
Головна умова організації обласною службою зайнятості профнавчання - узгодження потреб роботодавця та інтересів шукача роботи, що сприяє якнайшвидшому працевлаштуванню, закріпленню на робочому місці.