22.11.2017 | 10:38

У рамках перебування у Тернопільській області з метою обміну досвідом роботи делегація Великопольського Воєводства Республіки Польща побувала у Будинку праці, що в м. Тернополі.

Зустріли закордонних колег директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук, заступник директора ОЦЗ Олександра Островська, директор Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Анатолій Куриляк.

Віце-маршалек Великопольського Воєводства Войцех Янковяк, директор Воєводського управління праці у Познані Барбара Крапішевска, керівник відділу досліджень і аналізу ринку праці Воєводського управління праці у Познані Анна Ґурна-Кубацка, заступник голови правління Великопольського товариства роботодавців «Lewiatan» Збігнєв Стохальські, головний спеціаліст Бюро міжнародного співробітництва Маршалківського управління Великопольського воєводства Ігор Ксенич ознайомились із тенденціями на ринку праці області, послугами служби зайнятості, принципами соціального страхування на випадок безробіття.

Зокрема, директор МРЦЗ провів делегацію просторовими секторами, які розміщуються в холі Будинку праці, розповів про локальний ринок праці, надання соціальних послуг населенню та роботодавцям м. Тернополя і Тернопільського району, технологічними процесами та нововведеннями у службі зайнятості.

Під час візиту у Будинок праці відбувся й круглий стіл за участю керівників підрозділів обласного центру зайнятості. Директор ОЦЗ Василь Олещук зауважив, що на Тернопільщині зберігається позитивна тенденція щодо збільшення кількості роботодавців, які подали вакансії у службу зайнятості з 5601 у січні-жовтні 2016

року до 6407 у відповідному періоді 2017 року та кількості наявних вакансій – з 30749 до 34570.

«Упродовж січня-жовтня 2017 року через службу зайнятості області шукали роботу 40,8 тис. осіб, з них 25,4 тис. мали статус безробітного. За сприяння центрів зайнятості Тернопілля за 10 місяців 2017 року вдалося працевлаштувати 22906 осіб. З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування отримала роботу 361 особа зі статусом безробітного. Одноразова допомога по безробіттю для організації підприємницької діяльності дала можливість 22 безробітним відкрити

власний бізнес. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 2933 особи, після завершення яких більше 730 - працевлаштовано на постійні місця праці, - повідомив Василь Олещук. - Найбільшим попитом в області користувались серед спеціалістів – бухгалтери, сестри медичні, інженери різних спеціальностей, касири; серед працівників робітничих професій - продавці, водії автотранспортних засобів, монтери колії, оператори котельні, охоронники, кухарі, офіціанти, працівники будівельних професій, електрогазозварники, електромонтери, швачки, трактористи, а також вакансії, які не потребують спеціальної підготовки – підсобні робітники, вантажники, прибиральники. На одне вільне робоче місце в

середньому по області претендувало 3 безробітних.

На 1 листопада 2017 року кількість безробітних в області, у порівнянні з відповідною датою 2016-го, скоротилась на 11,9% та становила 7245 осіб».

Члени делегації поінформували присутніх про процеси на ринку праці Польщі, діяльність інституцій, які займаються питаннями зайнятості населення та соціальним захистом у період безробіття. Зі слів колег із Польщі, ринок праці сусідньої країни переживає не найкращі часи, адже через інтенсивний міграційний рух гостро бракує робочих рук. Тільки у Познані зараз легально працює понад 200 тисяч українців, а таких воєводств є 16. Відтік кадрів з України спричинений

багатьма чинниками, але це природний процес, тому урядовим установам потрібно подумати, що ми спільно можемо зробити, аби пом’якшити ситуацію.

Керівники відділів ОЦЗ зупинились на організації різних напрямків надання соціальних послуг населенню та роботодавцям.

Присутні обговорили можливі шляхи взаємодії на ринку праці області.