Далеко не кожен знає, як підтримати себе та близьких, коли тривожні думки перестають бути варіантом норми. Що робити, коли почуття атрофуються і настає повна апатія, і які вони – ознаки перетину емоційних «червоних ліній», коли слід вже й негайно звертатися за порадою до спеціалістів? Часто навіть саме визнання власних психологічних проблем заперечується у свідомості через одну-єдину причину – банальне незнання, що з цими проблемами робити далі. Щоб допомогти у таких ситуаціях фахівець Гусятинського управління Чортківської філії Тернопільського обласного центру зайнятості Наталія Козир провела для безробітних тренінг «Ментальне здоров'я».
Вона розповіла про Всеукраїнську програма ментального здоров’я, що стартувала у березні 2023 року за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. «Усі люди, навіть трирічні діти, можуть переживати депресію, але завжди необхідно пам'ятати, що вона в жодному разі не свідчить про слабкість. Турбота про себе дозволяє запобігти можливим психічним розладам, підготуватися та впоратись з критичною ситуацією. А піклування про ментальне здоров’я має стати звичкою кожного українця», - зауважила фахівець.
На тренінгу були розглянуті техніки самодопомоги та відновлення, що допоможуть залишатися продуктивним, знайти сили і мотивацію для роботи. Також були використані матеріали Довідника безбар’єрності, а саме: «Як справлятися зі стресом за допомогою дихання», «Як заспокоїтися – методика «Кола контролю»».