Міністерство соціальної політики України своїм наказом від 23.11.2018 № 1763 затвердило нову форму Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (їх перелік наведено в ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення») (надалі – Інформація). Цим же наказом внесені зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості Інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271, її заповнення та подання.

Вищезазначену Інформацію державній службі зайнятості подають лише підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників від 8 осіб. Роботодавці, які є фізичними особами-підприємцями таку Інформацію не подають!

Зверніть увагу! Наказ № 1763 опубліковано 8 січня 2019 року у «Офіційному віснику України» № 3/2019. Тому, звітувати за новою формою та правилами потрібно вже за 2018 рік не пізніше 1 лютого 2019 року.

Що і для кого змінюється?

Відповідно до внесених змін у визначення квоти та нову форму звіту, підприємства з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб також мають подавати до Держслужби зайнятості інформацію про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Тож до 01.02.2019 такі підприємства мають вперше відзвітувати за 2018 рік.

Звертаємо увагу! Що з 1 січня 2018 року почала діяти частина друга ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення». За нею для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років, підприємствам з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників.

Нова форма звіту містить наступні рядки:

  • у рядку 01 — середньооблікова чисельність штатних працівників за попередній календарний рік — усього;

  • у рядку 02 — зазначається середньооблікова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році;

  • у рядку 03 — квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників;

  • у рядку 04 — середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік;

  • у рядку 05 — середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;

  • у рядку 06 — чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти.

Згідно з примітками до рядків нового звіту рядки 01–03 заповнюються підприємствами з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб, а рядок 04 та 05 — підприємствами з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб. Рядок 06 звіту мають заповнювати всі підприємства незалежно від чисельності штатних працівників.

Зауважуємо, що за неподання (несвоєчасне подання) цього звіту штрафні санкції не встановлені! Також не встановлена відповідальність за помилки у ньому.

У той же час, до повноважень територіальних органів Держпраці належать здійснення нагляду та контролю за дотриманням законодавства про зайнятість з питань дотримання прав і гарантій щодо працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, та здійснення відповідних перевірок роботодавців.

Нагадуємо, що згідно зі ст. 53 Закону України «Про зайнятість населення» у разі невиконання роботодавцем протягом звітного року встановленої квоти для працевлаштування з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

За детальнішими консультаціями зверніться до фахівців місцевих підрозділів служби зайнятості Тернопільщини.

Анонс/Подія: 
Подія