Про організацію трудових відносин під час воєнного стану, важливість легального працевлаштування та ведення соціально відповідального бізнесу, різні види компенсаційних виплат роботодавцям, які беруть на роботу безробітних та переселенців, йшла мова під час семінару із роботодавцями Бережанщини на тему: «Особливості застосування трудового законодавства в умовах воєнного стану», що відбувся у Бережанському управлінні Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості за участю головного державного інспектора Управління інспекційної діяльності Тернопільської області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці Андрія Погаратого.
Він ознайомив присутніх із останніми прийнятими нормативними актами в сфері праці, наголосив на важливості легального працевлаштування.
Начальник управління Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості Галина Лехняк та консультант роботодавця відділу взаємодії з роботодавцями Вікторія Кузів детально зупинилися на Порядку надання роботодавцям різних компенсацій.
Вони розповіли, що роботодавці, звернувшись до місцевих підрозділів Тернопільського обласного центру зайнятості, можуть отримати за компенсацією за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Загальна тривалість надання такої компенсації - два місяці з дня працевлаштування внутрішньо переміщеної особи.
«З 16.02.2023, згідно з рішенням Уряду, передбачено надання роботодавцям нових видів компенсацій:
1) компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску за відповідну особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску – за працевлаштування роботодавцем строком не менше ніж на 2 роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих понад 1 місяць безробітних певних категорій з числа осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні. Загальна тривалість виплати - 12 місяців впродовж наступних двох років.
2) 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше мінімальної зарплати – за працевлаштування роботодавцем за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на один рік осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років, а також осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і належать до осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку; учасників бойових дій. Загальна тривалість виплати - 6 місяців впродовж наступного року.
3) 50% мінімальної заробітної плати за відповідну особу за місяць, за умови якщо роботодавець за направленням центру зайнятості працевлаштовує зареєстрованого безробітного із числа осіб: віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 міс.; віком до 35 років – на перше робоче місце; звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після звільнення. Загальна тривалість виплати - не більше 6 місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати у два рази», - повідомила Галина Лехняк.
Також мова йшла про можливість отримання мікрогрантів від 50 до 250 тис. грн на відкриття або розвиток власного бізнесу з умовою створення нових робочих місць.