У Будинку праці в Тернополі відбулася робоча зустріч керівного складу Тернопільського обласного центру зайнятості з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Тернопільській області Людмилою Біловус.

Головне питання для обговорення - захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб.

Власне, на базі філій Тернопільського обласного центру зайнятості, їх відокремлених управлінь та відділів ми надаємо послуги людям, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, зокрема, внутрішньо переміщеним особам, ветеранам/ветеранкам, людям з інвалідністю та іншим у форматі «єдиного вікна». Що це означає? Наші Кар’єрні радники поінформують про отримання житла, гуманітарну та матеріальну допомогу; консультації з питань супроводу в працевлаштуванні, з профнавчання; гранти з міжнародних фондів для розвитку та започаткування бізнесу; правову допомогу; допомогу у відновленні документів; отримання посвідчень ветерана, людини з інвалідністю; отримання довідки про взяття на облік ВПО; психологічну допомогу та послуги з реабілітації; соціальну та професійну адаптацію для ветеранів/ветеранок; соціальні виплати та компенсації; можливість отримання технічних засобів реабілітації; послуги з догляду за дитиною до 3-х років від «муніципальної няні» тощо.

Директор Тернопільського ОЦЗ Микола Городецький звернув увагу ще на безбар’єрності всіх сфер Тернопільського обласного центру зайнятості. Принципи рівності та доступності є основою в наданні наших послуг. Тобто всі громадяни незалежно від віку, статті, сімейного стану чи стану здоров’я мають рівні умови та можливості для працевлаштування, професійного навчання, старту чи розширення власного бізнесу тощо.

Якщо говорити мовою цифр, то з початку 2024 року за скеруванням служби зайнятості області 232 переселенці працевлаштовані, здебільшого в торгівлі, у переробній промисловості та в освіті, з них:

88 - з компенсацією роботодавцям коштів на оплату праці за працевлаштованих ВПО;

111 – працювали в складі «Армії відновлення» (на суспільно корисних роботах);

14 – мали тимчасову роботу;

47 - безробітних ВПО проходили профнавчання;

6 - отримали ваучери на оплату навчання.

Під час зустрічі обговорили актуальні питання стосовно спільної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

 

 

Анонс/Подія: 
Подія