«Громадяни будь-якої країни, незалежно від віку, статі, освіти та соціального статусу можуть стати жертвами торгівців живим товаром через застосування до них сили, примусу, шахрайства, обману, шантажу, отримання недостовірної чи недостатньої інформації. Чим менше громадянам відомо про специфіку та умови майбутньої роботи за кордоном, тим більше вони є незахищеними від експлуатації та порушень їх прав», - повідомила представниця ТМЖК «Відродження нації» Ольга Горошко під час семінару «Ризики нелегальної трудової міграції», що відбувся для безробітних у Монастириському відділі Чортківської філії Тернопільського обласного центру зайнятості.
Вона зазначила, що торгівля людьми – це не міф, це реальність. Щороку тисячі громадян України потерпають від торгівців людьми, потрапляючи, зокрема, в трудове рабство. Для злочинців – це величезні гроші, для людей – страждання, зруйновані сім’ї, втрачене здоров’я і навіть життя…
Ольга Горошко зауважила, що більша частина українців, які працюють за кордоном, є нелегалами, а отже ризикують бути проданими в рабство; наголосила: щоби не потрапити в пастку шахраїв і злочинців, варто все ж надавати перевагу легальному працевлаштуванню як в Україні, так і за межами рідної країни.
Учасники заходу обговорили поняття торгівлі людьми, основні чинники та мотиви, що спричиняють міграцію, наслідки нелегальної трудової міграції, стадії, методи, ознаки торгівлі людьми, групи ризику; отримали поради як захистити себе, їдучи за кордон, та куди можна звертатися за допомогою, якщо потрапили у скрутну ситуацію за межами держави, дізналися про контакти національної «гарячої» телефонної лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.


