Про те, як служба зайнятості допомагає ветеранам у професійній самореалізації дізналися учасники зустрічі, що відбулась в готельно-відпочинковому закладі ”Гномовий фільварок”, у якому мати реалізовує мрію свого сина, який поклав життя за незалежність та волю України, - створення реабілітаційного центру для учасників бойових дій.

Організували захід фахівці Бучацького управління Чортківської філії Тернопільського обласного центру зайнятості та Центру надання соціальних послуг Золотопотіцької територіальної громади для УБД та військовослужбовців.

«Ми запрошуємо ветеранів та ветеранок, у тому числі з інвалідністю, які хочуть бути корисними в цивільному житті, мають бажання реалізовувати свої мрії про професійну самореалізацію через працевлаштування чи відкриття власної справи, - зазначила начальниця управління ОЦЗ Олександра Откидач. - Запрошуємо не лише тих, хто вже знає, чим хоче займатися після служби, а й тих, хто не визначився або взагалі не розуміє, куди рухатися далі в професійній сфері чи загалом в трудовій діяльності».  

Вона розповіла присутнім про сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості об’єднав більше 400 програм підтримки, які працюють у регіонах України, зокрема й для ветеранів.

Кар’єрний радник розкаже Вам про різноманітні соціальні послуги, кар’єрні та навчальні можливості, що безпосередньо впливають на подальше професійне життя, навчання, працевлаштування, відкриття власної справи, які пропонують служба зайнятості, держава, бізнес, громадські і благодійні організації, фонди, міжнародні партнери тощо.

Провідний фахівець з питань зайнятості Наталія Хабурська ознайомила присутніх із можливостями профпідготовки за ваучерами на оплату навчання. Вона зазначила, що якщо ветеран чи ветеранка не зареєстровані в службі як безробітні, мають професійно-технічну чи вищу освіту, - можуть отримати ваучер на навчання за однією із 124 професій та спеціальностей  та пройти перепідготовку або здобути наступний освітній рівень. Оплата за ваучером  - до 30 тис. 280 грн.

«Учасникам бойових дій служба зайнятості пропонує безоплатне навчання у власних сучасних центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО ДСЗ), які здійснюють підготовку слухачів за 95 робітничими професіями у галузях сільського господарства, будівництва, сфери побуту, енергетики, легкої промисловості та ін., а також за 365 освітніми програмами за напрямками Digital, "Школа фермерства", "Підприємництво", "Бізнес-планування", "Керування БПЛА". Під час навчання: компенсація витрат на проїзд, проживання та медичний огляд, індивідуальний супровід, можливість різних форм навчання або їх поєднання», - додала фахівець служби зайнятості.

Про те, що служба зайнятості супроводжує програми надання грантів, які реалізуються в рамках урядового проєкту єРобота: «Власна справа» - від 50 до 250 тисяч гривень; 75 тис. грн грантових коштів для тих, хто не є підприємцями і хочуть розпочати власну справу (без найманих працівників) та «Грант для учасника бойових дій та другого з подружжя» - до 1 млн гривень – розповіла начальниця відділу взаємодії з роботодавцями Бучацького управління ОЦЗ Лариса Шпак і навела приклади успішного започаткування бізнесу земляками.

Присутні на заході представники окремих структурних підрозділів громади також активно долучилися до обговорення питань, які піднімалися на зустрічі.

Загалом захід пройшов в мега теплій атмосфері, де присутні задавали питання, ділилися своїми думками, і просто, як вони зазначили, переключилися з буденної рутини та несення служби (до участі в заході долучилися також військовослужбовці, які приїхали у відпустку).

Анонс/Подія: 
Подія