Про ризики нелегальної трудової міграції, захист українців за кордоном, небезпечні стереотипи, що супроводжують нелегальне працевлаштування за кордоном, дізналися переселенці, які взяли участь в інформаційному заході "Торгівля людьми - проблема державного значення в умовах воєнного стану. Захист та реінтеграція постраждалих від торгівлі людьми», що відбувся у Кременецькій філії Тернопільського обласного центру зайнятості.
Фахівець громадської організації «ТМЖК "Відродження нації" Ольга Горошко розповіла, що нелегальне працевлаштування за кордоном у більшості випадків супроводжує такі ганебні явища як торгівля людьми та трудова експлуатація. Погодившись на нелегальну роботу, є ризик стати жертвою шахраїв. В іноземній країні з таким працівником можуть не розрахуватися за виконану роботу, він має мінімум прав або й зовсім їх не має; роботодавець може вимагати працювати понаднормово, у нестерпних умовах, виконувати незаконні роботи тощо.
Присутні вели мову про те, що загалом трудова міграція – це цілком нормальне явище, яке існує в усьому світі, і в цьому немає нічого негативного, якщо заробітчани мають захист і соціальні гарантії. Звичайно ж, на проблему торгівлі людьми дуже вплинула війна в Україні.
«Отримати загальну та спеціалізовану допомогу можна завдяки проєкту «Забезпечення комплексного реагування у сфері захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації чи ґендерно зумовленого насильства у воєнний час у Тернопільській області», який впроваджується «ТМЖК «Відродження нації» за сприяння Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні IOM Ukraine, Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine - USAID Україна та за підтримки Уряду Ліхтенштейн.