Ми не можемо не піддаватися стресу, але ми можемо навчитись швидше відновлюватись від наслідків його впливу.

Надзвичайно важливими такі навички є саме сьогодні, в час постійної тривоги за своє життя та життя своїх рідних. Як «не розсипатися» в умовах постійного стресу? Як захистити та зберегти своє ментальне здоров’я?... Відповіді на ці та інші питання отримали безробітні чортківчани під час тренінгу «Як зберегти своє ментальне здоров’я в умовах війни?», що відбувся у Чортківській філії Тернопільського обласного центру зайнятості в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

В ході тренінгу учасники означили що таке «стрес», коли він виникає, які передумови та причини стресової ситуації; вчилися усвідомлювати свій емоційний стан і оцінювати ступінь його кризовості; акцентували увагу на слабких сторонах особистості, які потрібно розвивати для того, щоб посилити і збагатити свої ресурси в подоланні стресу.

«Короткочасний стрес мобілізує ресурси організму та надає енергії. Але постійний хронічний стрес негативно впливає на людину, - повідомила фахівець служби зайнятості Тетяна Сусла. - Небезпечний не сам стрес, а тривалість реакції на нього та відсутність часу на відновлення. В умовах постійних хвилювань через пандемію та загрозу військових дій із хронічним стресом стикається більшість людей. Виходити з цього стану та переривати стресову реакцію можна навчитися. Для цього радять:

  • займатися спортом чи робити фізичні вправи,
  • медитувати або молитися,
  • писати щоденники,
  • піклуватися про себе,
  • займатися фізичною працею, малювати, писати вірші тощо,
  • дихати.

Харчування, режим та холодна вода також допоможуть виховати стійкість та скорочувати стрес-реакцію».

 

Анонс/Подія: 
Подія